Wciąż decydujesz, czy EMSculpt jest dla Ciebie? Odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań

W miarę jak opcje kosmetyczne stają się coraz bardziej dostępne dla ogółu społeczeństwa, coraz więcej osób zbliża się do zespołów kosmetycznych, aby poprawić swój wygląd bez kłopotów.

Oczywiście, kiedy myśli się o zwrotach opcja kosmetyczna oraz redukcja tkanki tłuszczowejbardzo łatwo można by pomyśleć o takich procedurach jak liposukcja. Używana do usuwania uporczywego tłuszczu, liposukcja była kiedyś najlepszym sposobem na tonowanie tych problematycznych obszarów bez kłopotu, ale miała kilka wad w stosunku do tych, którzy się jej podjęli. Na przykład, była inwazyjna i czasami mogła pozostawić bliznę, która jest daleka od pożądanej przy dążeniu do poprawy wyglądu danego obszaru.

Dzięki postępom w nowoczesnych technikach kosmetycznych, jeśli szukasz sposobu na usunięcie nadmiaru tłuszczu i jednoczesne ujędrnienie otaczających Cię mięśni, istnieje opcja nieinwazyjna, która robi jedno i drugie, bez konieczności stosowania znieczulenia czy operacji!

W Klinice Kosmetycznej Skóry nasz zespół jest dumny, że może zaoferować odpowiednim pacjentom Emsculpt. Bezbolesny i prosty, ten zabieg jest zatwierdzoną przez FDA opcją, która może budować i wzmacniać napięcie mięśni za pomocą ukierunkowanych impulsów elektromagnetycznych. W istocie, daje to Twoim mięśniom dokładny trening bez konieczności uderzania w siłownię! Genialne!

Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu Emsculpt?

Jeśli jesteś w zdrowym zakresie wagowym i szukasz wzmocnienia mięśni brzucha, pośladków lub ud, prawdopodobnie będziesz odpowiedni do tego zabiegu. Istnieje również nowy, ulepszony zabieg Emsculpt o nazwie Emsculpt Neo, który daje pacjentom o ponadprzeciętnym BMI szansę na skorzystanie z nieinwazyjnych wyników rzeźbienia mięśni i utraty tkanki tłuszczowej.

Istnieje jednak lista stanów chorobowych, które uniemożliwią przeprowadzenie tych zabiegów, w tym ciąża, rozruszniki serca, zaburzenia krwawienia oraz historia przepuklin. Aby uzyskać więcej informacji na temat przeciwwskazań zdrowotnych, należy zwrócić się do naszego zespołu w Klinice Kosmetycznej Skóry (The Cosmetic Skin Clinic).

Jakie to uczucie?

Podczas zabiegu impulsy elektromagnetyczne stymulują mięśnie poprzez ich skurcze. Te impulsy elektromagnetyczne mogą czuć się jak lekkie ukłucie na skórze. Dzięki zabiegowi Emsculpt Neo, pacjenci odczują również uczucie rozgrzania dzięki zastosowaniu technologii o częstotliwości radiowej, które działają na rzecz szybszego spalania tłuszczu w przypadku pacjentów z większą ilością tłuszczu do zmiany. Oba zabiegi Emsculpt w Londynie czują się jak intensywny trening dla Twoich mięśni i jako takie, niektórzy pacjenci mogą czuć się nieco wrażliwy o nich.

Czy później będę potrzebował przerwy w pracy?

Kluczową zaletą tych zabiegów jest to, że są one nieinwazyjne i nie wymagają puchu lub czasu rekonwalescencji po zakończeniu.

Jeśli obawiasz się, jak bardzo możesz czuć się zmęczony po zakończeniu zabiegu Emsculpt, skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać więcej informacji.

Kiedy zauważę wyniki?

W zależności od tego, ile zabiegów podejmiesz, zauważysz bardziej stonowany wygląd i wzrost masy mięśniowej około 2-4 tygodni po zabiegu.

Należy jednak pamiętać, że po zakończeniu tego zabiegu (i pomiędzy zabiegami), nasz zespół zaleci Państwu kontynuowanie regularnych treningów i utrzymanie zdrowej diety.

Czy efekty się zniosą?

Chociaż nie jest on przeznaczony do zużywania się, efekty mogą zniknąć, jeśli nie będziesz się trzymać reżimu ćwiczeń w domu.

Jednak pod warunkiem, że jesteś na bieżąco z treningiem, efekty tego zabiegu mogą utrzymywać się do i ponad 6 miesięcy. Wspaniałe rzeczy!

25 listopada 2020

Dr n. med. Radosław Szulc

specjalista medycyny estetycznej, kardiolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich, jak i zagranicznych.