Uroda na gazie

karboksyterapiaMożna sobie zadać pytanie, jakie elementy wspólne ma szampan i medycyna estetyczna. Okazuje się, że obecnie takim wspólnym elementem stał się dwutlenek węgla, który jest wykorzystywany do robienia bąbelków w słynnym napoju a także jako środek, który pozwala leczyć zmarszczki oraz cellulit.

To właśnie karboksyterapia jest obecnie najskuteczniejszą metodą na to, by redukować cellulit oraz rozstępy. Dzięki temu zabiegowi można poprawić krążenie i zniszczyć złogi tłuszczowe, opóźnić procesy starzenia a także zmniejszyć stare blizny, rozstępy i zasinienia oraz opuchnięcia oczu.

W medycynie dwutlenek węgla jest wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. Lekarze starają się leczyć nim miażdżycę czy też owrzodzenia cukrzycowe. Okazało się jednak, że gaz ten, jeśli będzie podawany pod skórę może poprawić jej wygląd i stan. Karboskyterapia trafiła w związku z tym do medycyny estetycznej. Dzięki podawaniu CO2 w odpowiednich dawkach można oczekiwać, że starzenie się skóry będzie wolniejsze. Stosuje się go również przy cellulicie, rozstępach, łuszczycy czy przy nadmiarze tkanki tłuszczowej.

działanie karboksyterapiiObecny w organizmie dwutlenek węgla będzie odpowiadał za regulowanie przepływu krwi. Dzięki temu rozszerzać się będą naczynia krwionośne. Podany pod skórę przyspieszy przepływ krwi i sprawi, że skóra będzie produkować nowy kolagen. Aplikuje się go bez znieczulenia przez specjalną aparaturę z cienkimi igłami. Rozchodzi się w tkankach i szybko widać efekty. Może pozostać po zabiegu lekka opuchlizna. Wystarczy kilkanaście minut, by przeprowadzić zabieg i zmniejszyć między innymi rozstępy na udach czy zmarszczki pod oczami. Jeśli oczekuje się dobrych efektów to należy zabieg powtarzać seriami. Po raz pierwszy taki zabieg był wykonany w Brazylii już 9 lat temu i od tego czasu ta metoda stała się bardzo popularna również w Europie.

10 sierpnia 2015

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.