Terapia dwutlenkiem węgla i jej zastosowanie

karboksyterapia - szyja, dłonie, dekoltKarboksyterapia okolic szyi, dłoni oraz dekoltu ma za zadanie przyspieszenie i zintensyfikowanie procesów, które prowadzą do zwiększenia ilości kolagenu oraz elastyny w skórze. Dzięki temu skóra jest pogrubiona, a rozbudowa sieci naczyń krwionośnych przyczynia się do tego, że skóra w widoczny sposób poprawia swoją jakość.

Dla samych komórek tłuszczowych charakterystyczne jest to, że wykazują się ona dużą wrażliwością na iniekcje CO2. W praktyce oznacza to, że wprowadzenie do tkanki tłuszczowej dwutlenku węgla prowadzi do tego, że przynajmniej częściowo zmienia się on w rozpuszczający komórki tłuszczowe kwas węglowy. Gdy ukrwienie ulega poprawie, mamy też do czynienia ze wzmożonym drenażem limfatycznym tego obszaru, poprawie ulega metabolizm, a w dalszej kolejności również wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Proces ten zmniejsza ilość komórek tłuszczowych, nie bez znaczenia jest zaś i to, że sama powierzchnia skóry jest bardziej wymodelowana. Usunięte zostają też nieestetyczne grudki znane jako cellulit. Jeśli zatem zastanawiamy się nad alternatywą dla klasycznej liposukcji, obawiamy się bowiem związanych z nią powikłań, możemy zastanowić się nad karboksyterapią odtłuszczeń oraz cellulitu.

karboksyterapia a cellulit i rozstępyGdy w grę wchodzą rozstępy powinniśmy mieć świadomość tego, że mówimy w ich kontekście o wrzecionowatych pasmach, z którymi mamy do czynienia nie tylko na skórze ud, ale również brzucha, pośladków i piersi. Ich powstawanie nie ma jednej tylko przyczyny, często mówi się więc zarówno o czynnikach hormonalnych, jak i o znacznym wzrośnie masy ciała w krótkim czasie oraz o ciąży. Nie bez znaczenia okazją się również czynniki genetyczne, a w dalszej kolejności również zaburzenia w sposobie, w jaki funkcjonuje tkanka łączna. Nadmierne rozciąganie się skóry i zerwanie sieci włókien kolagenowych prowadzi do powstania nieestetycznych zmian, a choć ciągle nie potrafimy ich w pełni eliminować, możemy zdecydować się na terapię dwutlenkiem węgla przyczyniającą się do tego, że ich widoczność spada nawet o osiemdziesiąt procent. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że przyspieszeniu ulega proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

16 lipca 2015

Dr n. med. Radosław Szulc

specjalista medycyny estetycznej, kardiolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich, jak i zagranicznych.