Problem w czasie ciąży? Teraz już nie.

Problem w czasie ciąży? Teraz już nie.

Planowanie rodziny może zająć trochę czasu niektórym parom, a zwłaszcza parom, które zawarły związek małżeński pod koniec lat 20-tych. Tak więc, poczęcie dla tych kobiet zdarza się we wczesnych latach 30. lub w połowie 30. W rzeczywistości może pojawić się pytanie, czy poczęcie w wieku 30 lat jest bezpieczne, czy też nie? Cóż, może pojawić się kilka trudności związanych z późnymi ciążami, ale liczy się zdrowie matki. Inaczej mówiąc, jeśli matka jest zdrowa, w większości przypadków noworodek również pozostaje zdrowy i ma mniej trudności.

W tym artykule poznasz główne problemy związane z ciążą i dowiesz się, jak sobie z nimi radzić, aby ciąża była wolna od ryzyka.

Najczęstsze problemy w okresie ciąży i ich rozwiązania

Czasami ojciec jest również odpowiedzialny za niezdrowe noworodki. Jeśli ojciec jest palaczem łańcuszkowym lub pije dużo, to w wielu przypadkach noworodek może być niezdrowy. Badania wykazały, że przyszli ojcowie zwiększają ryzyko wystąpienia wrodzonych chorób serca u swojego potomstwa, więc lepiej dla tych ojców jest rzucić palenie.

KOBIETY W WIEKU 30 LAT, WIEK MA ZNACZENIE

Parze, która chce począć dziecko we wczesnej trzydziestce, zawsze przed poczęciem zaleca się konsultację z lekarzem. Dzieje się tak dlatego, że kiedy kobieta osiągnie trzydziestkę, ma tendencję do wielu zmian zarówno fizycznych jak i emocjonalnych.
Wiek matki jest czynnikiem i odgrywa główną rolę w ciąży, ponieważ jej wiek wzrasta. Może ona być podatna na wiele nieprawidłowości związanych z ciążą. Wiek kobiety jest odpowiedzialny za dziecko urodzone z zespołem Downa, ponieważ ryzyko wzrasta z 1 na 1250 w wieku 25 lat do 1 na 100 w wieku 35 lat.

LICZBA CHROMOSOMÓW

Z punktu widzenia dziecka, materiał genetyczny może mieć nieprawidłową liczbę. Może wystąpić nieprawidłowość w systemie parowania w miarę wzrostu wieku pary, co prowadzi do poronienia we wczesnym stadium.
Zwiększa to ryzyko wystąpienia problemów z chromosomami, które mogą czasami prowadzić do poronienia. W większości przypadków, matka stoi w obliczu poronienia z powodu chromosomów, które nie powielają się prawidłowo. Dzieje się tak oczywiście w pierwszym trymestrze. Matka musi utrzymywać właściwą dietę i powinna stosować się do pewnych leków przepisanych przez lekarza.
Badania wykazały, że większość obywateli USA poczęła dziecko w późniejszych latach 30 roku życia ze względu na karierę zawodową lub planowanie rodziny, co ostatecznie powoduje wysokie ryzyko podczas porodu ze względu na ich wiek.

SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM

Matka musi regularnie sprawdzać swoje zdrowie, jeśli jest chętna do poczęcia. Dzisiejsza medycyna jest dość zaawansowana, więc te problemy mogą być rozwiązane w poważnych przypadkach. Większość kobiet w wieku 30 lat jest podatna na cukrzycę ciążową i nadciśnienie, zaleca się im unikanie nadmiaru soli i cukru.

PODDAJĄC SIĘ BADANIOM MEDYCZNYM

Podczas ciąży istnieją pewne testy, które lekarze oferują wszystkim kobietom w ciąży. Lekarze wykonują badania genetyczne głównie w celu sprawdzenia, czy dziecko cierpi na zespół Downa. Lekarze wolą zrobić badanie ultrasonograficzne anatomii, aby sprawdzić, czy dziecko ma wszystkie części ciała. Lekarze wykonują ten test w okresie od 18 do 20 tygodni dla wszystkich kobiet w ciąży. W przypadku starszych matek lekarze zalecają jednak wykonanie specjalnego badania. Jest to badanie wzrostu w okresie od połowy do trzeciego trymestru. Jeśli w momencie porodu matka ma 40 lat, wówczas również oferują i zalecają monitorowanie płodu w ostatnim miesiącu ciąży, ponieważ wiek jest zbyt wysoki dla zdrowej ciąży.

UTRZYMUJ SIĘ W DOBREJ KONDYCJI MAMO

Nie ma wątpliwości, że ciąża przynosi wiele zmian w organizmie i w pamięci matki. Utrzymanie dobrej kondycji na tym etapie życia jest dla matki ważnym zadaniem. Regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia bólów i dolegliwości w zatoce, a matki preferują zdrową dietę. Zdrowie dziecka zależy również od zdrowia matki. Inaczej mówiąc, jeśli matka pozostaje zdrowa, to dziecko również pozostaje zdrowe. Stres emocjonalny występuje w wyniku zmian hormonalnych, a wskaźnik ten wzrasta, gdy kobieta jest w ciąży. Członkowie rodziny mogą poradzić sobie z tym do pewnego stopnia z dobrą opieką. Kobiety w wieku 30 lat są bardziej narażone na ryzyko.

RODZĄ ZDROWE.

Badania dowodzą, że kobiety w wieku 30 lat, które urodziły swoje dzieci przy cięciu cesarskim, były czterokrotnie bardziej narażone na komplikacje niż matki, które urodziły dziecko z pochwy. Matki w wieku 35 lat i starsze, które wykonały cesarskie cięcie bez uprzedniego rozpoczęcia porodu, były pięciokrotnie bardziej narażone na poważne komplikacje niż matki, które urodziły dziecko z pochwy. Tak więc, według WHO, cięcie cesarskie powinno być wykonywane tylko w czasie występowania czynników wysokiego ryzyka dotyczących dziecka i matki, wskaźnik ten powinien wynosić od 10 do 15 procent. Jednak obecnie większość par preferuje poród cesarski, ponieważ jest on mniej bolesny dla matek ze względu na dużą dawkę znieczulenia. Matki powyżej 30 roku życia mogą rozwijać ryzyko w czasie porodu, ale poród z pochwy jest bardziej preferowany i naturalny.

Cały proces ciąży odbywa się pod wpływem hormonów, a hormony są najlepiej aktywne w wieku od 15 do 30 lat. Nie oznacza to jednak, że kobiety poczęte po 30 roku życia mogą napotkać na wiele problemów lub nie być zdolne do poczęcia. Chodzi o to, że lekarze lepiej doradzają, aby poczęcie przed 30. rokiem życia nie powodowało niebezpiecznej ciąży.

25 listopada 2020

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.