Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Popularność zabiegów, które dotyczą medycyny estetycznej z roku na rok rośnie. Razem z rozwojem nowych technologii są one coraz bardziej skuteczne, bezpieczne i mniej obciążają pacjenta. Co więc będziemy zmieniać w swoim wyglądzie najchętniej i jak to robimy?

Wypełnianie zmarszczek botoksem

Toksyna botulinowa to naturalna substancja, która w ostatnich latach zmieniła rynek medycyny estetycznej. Mają na to wpływ unikalne właściwości, które polegają na blokowaniu impulsów nerwowych i tym samym skóra wygląda na wygładzoną, nie będzie widocznych zmarszczek. Efekty takiego zabiegu będą się utrzymywać mniej więcej przez około 4-6 miesięcy.

Regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

To hit w medycynie estetyczne w ostatnich sezonach. Zabieg, w ramach którego wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, a wiec substancja, która jest uzyskiwana z krwi pacjenta. Z pomocą delikatnych nakłuć o różnej głębokości będzie to wprowadzone pod skórę i tym samym tkanki pacjenta zostaną skutecznie pobudzone do regeneracji, wspomaga się również produkcję kolagenu, rozwijają się naczynia krwionośne.

Nici liftingujące

To tańsza i mniej inwazyjna forma niż tradycyjny lifting, dlatego zyskuje na popularności. Wprowadzone pod skórę za pomocą cienkich igieł nici liftingujące będą poprawiać owal twarzy, mogą podnieść brwi, likwidować tak zwane chomiki, wygładzą skórę na szyi. Dzieje się tak, ponieważ będzie dochodzić do lepszej produkcji kolagenu, w tych miejscach, gdzie są one zastosowane. Z pomocą nici można także robić lifting krocza.

lifting twarzy

Mezoterapia

Jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów estetycznych, który można wykonywać na wielu częściach ciała zaczynają od twarzy przez szyję, dekolt, dłonie i po skórę głowy. Polegać będzie na wprowadzeniu pod skórę specjalnych koktajli, które mają być dla niej najbardziej pożywne. Mezoterapie wykonuje się z użyciem specjalnej głowicy z mikroigłami. Nakłucia pobudzą skórę do regeneracji.

Ultraformer

Zabieg z wykorzystywaniem urządzenia takiego jak Ultraformer służy do pielęgnacji i liftingu. Urządzenie wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które podgrzewają tkanki i to prowadzi do obkurczania i powoduje, żę tworzony będzie kolagen. Zabieg z tym urządzeniem jest jednak kosztowny, może wynieść 6 tysięcy złotych.

Lipoliza iniekcyjna

To procedura, która polega na rozpuszczeniu nadmiaru tłuszczu w określonych partiach ciała z pomocą specjalnych wprowadzonych pod skórę substancjach. Komórki tłuszczowe zostaną rozpuszczone, a następnie dojdzie do ich skutecznego wydalenia z organizmu.

28 lutego 2017

Dr n. med. Radosław Szulc

specjalista medycyny estetycznej, kardiolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich, jak i zagranicznych.