Piękne oraz białe zęby, czyli wizyty u dentysty naprawdę są konieczne

Chyba każdy z nas chciałby móc pochwalić się nie tylko zdrowymi, ale również pięknymi zębami. Niestety, posiadanie takich zębów jest po prostu niemożliwe bez regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z silnymi dolegliwościami bólowymi. Regularne odwiedzanie stomatologa w celu wykonania okresowego przeglądu sprawi, że możliwe będzie wychwycenie wszelkich naprawdę niewielkich zmian wówczas, gdy ich borowanie nie będzie jeszcze wywoływało żadnego bólu. Trzeba uświadomić sobie jedno: im później trafimy na fotel dentystyczny, tym leczenie będzie trudniejsze, a ból większy.

Obecnie stomatologia zachowawcza jest bardzo dobrze rozwinięta. Dzisiaj lekarze stomatolodzy robią wszystko, aby każdy chory ząb można było uratować. Współcześnie w gabinetach stomatologicznych znajdują się wysokiej jakości nowoczesne materiały, dzięki którym wypełnienie może w zębie pozostawać dłużej, a jednocześnie swoim wyglądem do złudzenia przypomina prawdziwy ząb. Dodatkowo sięga się po skuteczne metody znieczulenia, które sprawiają, że możliwe jest całkowicie bezbolesne leczenie.

Dentysta

Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Dzięki temu w trakcie leczenia zapewniony jest komfort na najwyższym poziomie. Zadbane zęby to jednak nie tylko leczenie ubytków, ale także ich regularne czyszczenie. Przynajmniej raz w roku z zębów należy usunąć kamień nazębny. Zabieg nie wiąże się z bólem – dla wrażliwszych pacjentów może być jedynie mało przyjemny.

 

16 listopada 2016

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.