Karboksyterapia

zabieg karboksyterapiiZabieg karboksyterapii będzie pozwalał na zmniejszenie cellulitu, rozstępów czy zmarszczek. Wszystko polega na dokonywaniu nakłuć przy użyciu specjalnych malutkich igieł, przez które pod skórę wpuszcza się dwutlenek węgla. Można oczekiwać na doskonałe efekty takich zabiegów, które rzeczywiście są rewelacyjne.

Dwutlenek węgla i tłuszcz, czyli na czym polega karboksyterapia?

Skóra każdego człowieka będzie się starzeć. Musimy liczyć się z tym ale sami możemy również mieć na to wpływ w zależności od tego jaki tryb życia prowadzimy, co jemy oraz jak się zachowujemy. Z czasem i tak skóra będzie wiotczeć, zrobią się zmarszczki a pod oczami worki i cienie. Jednak problemów ze skórą mamy naprawdę bardzo wiele. Znajdują się w nich kłopoty z rozstępami, blizny czy dokuczający wielu paniom cellulit. W wielu przypadkach jest także problem z gromadzącą się tkanką tłuszczową. Współcześnie wykorzystywane aparaty do karboksyterapii wyposażone są w bardzo wiele cieniutkich igieł, którymi będzie się realizować serię mikronakłuć, które połączone są z wprowadzeniem pod skórę CO2.

Uzdrawiające nakłucia

młodsza dzięki karboksyterapiiOczywiście nie wszystko będzie tutaj opierało się wyłącznie na dwutlenku węgla. Musimy wziąć pod uwagę również same nakłucia, w których także kryje się pewna metoda. W wyniku tych nakłuć skóra będzie doznawała szoku i po takim zabiegu oczywiście będzie lekko opuchnięta. W miarę możliwości warto z tego skorzystać. Po takim specyficznym masażu fakira nasza skóra będzie chciała rozpocząć proces regeneracji i rozpocznie się ona z dużą siłą. Dlatego można z tego korzystać, ponieważ skóra, która zaczyna się gwałtowanie regenerować będzie również młodnieć. Dzięki temu właśnie można karboksyterapię wykorzystać jeszcze w lepszy sposób i osiągnąć lepsze jej efekty. Dlatego właśnie w bardzo wielu przypadkach taki zabieg doskonale się sprawdzi.

21 lipca 2015

Dr n. med. Radosław Szulc

specjalista medycyny estetycznej, kardiolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich, jak i zagranicznych.