Karboksyterapia – upiększająca moc CO2

karboksyterapiaDwutlenek węgla jest takim elementem, który może sprawić, że będzie łatwiej walczyć z wypadaniem włosów, cieniami pod oczami czy rozstępami.

Co to jest?

Zabieg określony jako karboksyterapia polegać będzie na wprowadzanie w skórę dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego urządzenia, które będzie dokonywało mikronakłuć. Mimo, że brzmi to nieprzyjemnie to tak naprawdę ból jest tak mały, że jest podobny do ukąszenia komara.

Dla kogo?

Gdy masz problem ze słabymi i łamiącymi się włosami to zabieg będzie idealny dla Ciebie. Poza tym wskazania do tego zabiegu to także: kurze łapki, cienie pod oczami, zmarszczki, czy nadmiar tłuszczu w okolicach podbródka albo na brzuchu, udach czy kolanach i łydkach. Poza tym również gdy masz blizny albo rozstępy to ten zabieg może się okazać przydatny. Sprawdzi się bowiem doskonale jako element, który będzie prowadził do regeneracji i poprawy kolorytu skóry. Jak działa

dla kogo karboksyterapiaDwutlenek węgla, który będzie stosowany w czasie zabiegu będzie prowadził do zwiększonego przepływu krwi, tlenu i wszystkich składników odżywczych w tych miejscach, które będą nakłuwane. Gdy dotyczy to skóry głowy można oczekiwać, że wzmocnione zostaną cebulki włosów i nie będą wypadały. Gdy chodzi o skórę twarzy można ją wygładzić i poprawić jej koloryt. Jest to zabieg, który stymuluje fibroblasty, dzięki czemu szybciej będzie wytwarzany kolagen, który przez wielu nazywany jest eliksirem młodości. Zabieg gwarantuje, że skóra jest grubsza i młodsza. Poza tym dwutlenek węgla niszczy takie struktury, które powodują, że gromadzi się tkanka tłuszczowa oraz powstaje cellulit.

Jeśli chodzi o efekty to najlepsze będą jeśli zabieg będzie powtórzony w kilku seriach nawet do 12 zabiegów. Należy je powtarzać dwa razy w tygodniu. Jeden zabieg trwa około 15 minut na twarzy a do pół godziny na całym ciele.. nie można go wykonywać, gdy jest się w ciąży, ma się problemy z sercem i układem oddechowym czy nerkami bądź wątrobą.

29 czerwca 2015

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.