Karboksyterapia nie tylko na cellulit

zastosowanie karboksyterapiiGdy zastanawiamy się nad skutecznością znanych nam metod stosowanych podczas leczenia cellulitu, nie możemy nie oprzeć się wrażeniu, że to właśnie karboksyterapia jawi się jako jedna z najbardziej interesujących.

Jest nie tylko doskonale przebadana, ale również ekologiczna i bezpieczna, dla wielu pacjentek duże znaczenie ma zaś i to, że nie mamy do czynienia z terapią zbyt drogą. I choć najczęściej mówimy o niej właśnie w kontekście cellulitu i metod jego leczenia, nie powinniśmy zapominać o tym, że metoda ta jest też stosowana po to, aby radzić sobie z chorobami i zmianami związanymi z zaburzeniami obwodowego krążenia krwi.

Pomaga przy cieniach pod oczami, trudno gojących się ranach, owrzodzeniu, łysieniu, a w szczególnych przypadkach również przy zaburzeniach erekcji. Nie bez znaczenia wydaje się to, że iniekcje miejscowe charakteryzują się działaniem lipolitycznym, a więc przyczyniają się do zmniejszenia objętości lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Metoda ta jest też niezawodna wówczas, gdy zależy nam na poprawie napięcia skóry, zmniejszeniu rozstępów i pozbyciu się blizn. O jej skuteczności mówią zarówno liczne badania, jak i publikacje naukowe, nie bez znaczenia jest zaś i to, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby łączyć ją z innymi zabiegami charakterystycznymi dla medycyny estetycznej.

karboksyterapia a cellulitKarboksyterapia z powodzeniem jest zresztą stosowana już od dwudziestu lat. Przy leczeniu cellulitu najczęściej stosuje się ją poprzez śródskórne i podskórne podawanie CO2 za pośrednictwem niewielkich nakłuć. Jest to metoda pozostająca w zgodzie z procesami fizjologicznymi charakterystycznymi dla naszego organizmu. Gdy aplikujemy gaz, wędruje on do płuc, tam zaś jest wydalany w naturalny sposób jako produkt przemiany materii. Najlepsze efekty przynosi nie jednorazowy zabieg, ale cała ich seria, a ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju terapii.

3 lipca 2015

Dr n. med. Radosław Szulc

specjalista medycyny estetycznej, kardiolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich, jak i zagranicznych.