Karboksyterapia a worki pod oczami

karboksyterapia a worki pod oczamiPani Anna ze Szczecina przysłała do nas pytanie, w którym chce dowiedzieć się coś więcej o zabiegu karboksyterapii, który ma być pomocny w walce z workami pod oczami. Dowiedzcie się, co na ten temat uważają nasi eksperci i jaką odpowiedź przygotowali.

Anna napisała: "Mam za sobą dwa zabiegi karboksyterapii, które były dokonywane wokoło oczu i w części na twarzy. Efekt na twarzy był widoczny już po krótkim czasie i drobne zmarszczki bardzo szybko zniknęły. Jednak niestety ten największy problem, jakim są dla mnie worki pod oczami pozostał taki sam jak był. Moim pocieszeniem jest to, że były dopiero dwa zabiegi ale to tylko moja nadzieja. Czy rzeczywiście tak się stanie?"

Dr Izabela Mierzejewska: "Może być Pani pewna, że po tych zabiegach zauważalna będzie zarówno poprawa skóry na twarzy jak i pod oczami. Powodem powstawania worków pod oczami będzie przepuklina tłuszczowa, która robi się w tych miejscach. Jeśli karboksyterapia jest podana w odpowiedni sposób to powinna zmniejszyć ten problem, ale nie można liczyć na to, że będzie w stanie ten problem całkowicie zlikwidować. Na pewno trzeba się liczyć z tym, że zabiegi muszą być przeprowadzone kilka razy. Jeśli i to nie będzie pomagać to możliwe, że będzie trzeba pomyśleć o przeprowadzeniu korekcji w formie chirirgicznej. Pozdrawiam Izabela Mierzejewska".

karboksyterapia - działanie na oczyDr Małgorzata Śliwińska: "Zabieg jakim jest karboksyterapia ma za zadanie mobilizować do działania naturalne procesy, które powinny zachodzić w organizmie. Ich efektem między innymi ma być to, że metabolizm tkanki tłuszczowej będzie lepszy. W ten sposób dodatkowo będzie prowadzone lepsze ukrwienie skóry. Dlatego, jeśli taki zabieg będzie zastosowany w okolicach oczu powinno się oczekiwać na to, że kondycja skóry w tym miejscu będzie lepsza. Przede wszystkim chodzi o to, by zabieg był dobrze prowadzony i wtedy można oczekiwać, że w okolicach powiek ta skóra będzie lepiej się prezentowała. W ten sposób również można oczekiwać, że te przykre worki pod oczyma będą mniejsze i nie będą takim problemem".

7 lipca 2015

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.