Jakie są wskazania do wykonania serii zabiegów karboksyterapii?

karboksyterapia kontra cellulitKarboksyterapia w walce z cellulitem i lokalnymi depozytami tłuszczu

Nowoczesna terapia z użyciem dwutlenku węgla będzie dawała możliwość na skuteczną walkę z cellulitem w stadiach od I do IV oraz w momencie, gdy będzie się pojawiał niechciany tłuszcz. Pod wpływem dwutlenku węgla w komórkach będzie dochodziło do lipolizy i błony komórkowe będą pękać i płynna zawartość komórek, która wydostanie się zewnątrz zostanie usunięta z organizmu. Zwiększy się ukrwienie obszaru, w którym wykonany jest zabieg. Najlepszy efekt można otrzymać, jeśli będzie się łączyć zabiegi przy użyciu fal radiowych, endermologii oraz drenaż limfatyczny. Jeśli chce się efekt utrzymać należy przeprowadzić co jakiś czas zabiegi przypominające.

Karboksyterapia a rozstępy i blizny

Użycie dwutlenku węgla może zagwarantować, że rozstępy czy blizny zostaną zminimalizowane. Dokonuje się stymulacji procesu gojenia i produkuje się nowy kolagen. W ten sposób zagęszcza się skórę i poprawia jej kondycję oraz koloryt. Badania pokazują, że po serii zabiegów będzie większa ilość naczyń krwionośnych co będzie pozytywnie działało na eliminację toksyn.

Leczenie cieni i obrzęków pod oczami

W ramach zwiększenia ukrwienia skóry będzie można przez tą terapię skutecznie walczyć z tą przypadłością, która często jest spowodowana tym, że w obrębie powieki jest słaba cyrkulacja krwi. Można również dodatkowo stymulować produkcję kolagenu, który poprawi kondycję skóry.

Karboksyterapia w walce z wypadaniem włosów

karboksyterapia a wypadanie włosówJeśli poda się dwutlenek węgla do tych obszarów skóry, które są narażone na wypadanie włosów można oczekiwać, że ten proces zostanie zahamowany a czasami nawet odwrócony. Najlepsze efekty uzyska się razem ze stosowaniem kosmetyków, które chronią przed wypadaniem włosów. Poprawa kondycji skóry oraz redukcja zmarszczek Dokonywanie stymulacji produkcji kolagenu oraz ukrwienie skóry działać będzie doskonale na walkę ze zmarszczkami. Niekiedy mamy efekty porównywalne do stosowania toksyny botulinowej. Skóra będzie bardziej napięta i jej koloryt będzie poprawiony.

5 sierpnia 2015

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.