Jakie są efekty karboksyterapii?

efekty karboksyterapiiDla wielu kobiet problem z cellulitem, rozstępami czy zmarszczkami to codzienna bolączka, która sprawia, że wiele z nich przeżywa prawdziwą frustrację. Często szuka się również rozwiązań, które mogą pomóc zwalczyć ten problem i dlatego wydaje się masę pieniędzy na różnego rodzaju kremy czy maseczki. Wiele z nich nie działa, a jeśli nawet to trzeba miesiącami czekać na efekty. Dlatego może lepiej wypróbować czegoś nowoczesnego, co będzie na miarę naszych czasów.

Karboksyterapia – nowoczesna i jednocześnie sprawdzona?

Wydaje się, że te dwa słowa się ze sobą kłócą. Skoro coś jest nowoczesne to jakim cudem może być sprawdzone? I tutaj trzeba zauważyć, że nie jest to metoda, która została wymyślona kilka dni temu. Tak naprawdę jest ona wymyślona już przed II wojną światową. Współcześnie pewnie pacjenci podchodzili by sceptycznie do tych przedmiotów, które wtedy były wykorzystywane w leczeniu ponieważ były dalekie od współczesnych standardów, ale terapia ta rzeczywiście przynosiła należyte efekty. Szczególnie sprawdzała się w czasie leczenia zaburzeń tętniczych oraz żylnych.

Warto więc wiedzieć czym w ogóle jest karboksyterapia. Jest to słowo, które pochodzi z połączenia słów węgiel oraz tlen i odnosi się do dwutlenku węgla. Badania nad taką terapia miały swój bujny rozwój na wielu kontynentach. Jednak prawdziwa rewolucja zaczęła się w XXI wieku, gdy technologia pozwoliła na stworzenie rozwiązań, dzięki którym można przez wstrzyknięcie dwutlenku węgla uzyskać doskonałe rezultaty.

Dwutlenek węgla i tłuszcz, czyli na czym polega karboksyterapia?

działanie karboksyterapiiSkóra człowieka zawsze będzie się starzeć. Ten proces niekiedy zachodzi dużo szybciej niż powinien i nić byśmy tego chcieli. Czym to będzie spowodowane? Często będzie to wynik chorób i złego trybu życia oraz odżywienia. Będą się robić zmarszczki czy cienie pod oczami. Problemów ze skórą może być jednak dużo więcej: rozstępy, blizny czy cellulit oraz nadmierna ilość tłuszczu. Staramy się z tym walczyć a właśnie możliwe stanie się to przez karboksyterapię, gdy przez mikronakłucia wstrzyknie się pod skórę CO2.

9 sierpnia 2015

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.