Jak uzyskać lifting policzków za pomocą wypełniaczy

Podniesienie policzków za pomocą wypełniaczy to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów upiększających. Wystarczy spojrzeć na dane Google Trends, aby znaleźć dowody. Od 2007 roku liczba wyszukiwań dotyczących wypełniaczy policzków w Wielkiej Brytanii wzrosła dziesięciokrotnie, ponieważ coraz więcej osób stara się uzyskać efekt uniesionych i wyrzeźbionych kości policzkowych. Pacjenci często inspirują się nieskazitelnie wysokimi kośćmi policzkowymi znanych brytyjskich gwiazd, takich jak Naomi Campbell i Kiera Knightly.

Wypełniacze do policzków mogą pomóc każdemu uzyskać te uderzające kości policzkowe w sposób niechirurgiczny i z minimalnym czasem przestoju. Dodając objętości w okolicy policzków i konturując ich kształt, można widocznie unieść kości policzkowe, wypełniając przy okazji drobne linie i zmarszczki. Dowiedz się, jak uzyskać efekt atrakcyjnego liftingu policzków w tym kompleksowym przewodniku po wypełniaczach do policzków:

Czym są wypełniacze do policzków?

Wypełniacze do policzków to niechirurgiczne narzędzia służące do podnoszenia i rzeźbienia kości policzkowych. Te wstrzykiwane wypełniacze dermalne przywracają objętość policzków, nadając im większą wyrazistość i uniesienie. W ich skład wchodzi kwas hialuronowy, naturalny związek cukrowy, który występuje w tkankach łącznych naszej skóry. Jego główną funkcją jest zatrzymywanie wody, dzięki czemu skóra pozostaje pulchna i nawilżona. Kiedy jest on strategicznie wstrzykiwany w policzki, poprawia ich wymiary, nadając im większą objętość i symetrię.

W jaki sposób wypełniacze do policzków podnoszą policzki?

Wypełniacze policzków podnoszą policzki, sprawiając , że kości policzkowe stają się bardziej widoczne, wyraziste i mają idealny kształt. Pełne kości policzkowe są oznaką młodości, ale z wiekiem zapasy tłuszczu, kolagenu i elastyny w policzkach ulegają zmniejszeniu, powodując ich zwiotczenie i opadanie. Utrata wagi w obrębie twarzy może również przyczynić się do braku wyrazistości.

Kwas hialuronowy uzupełnia utracony poziom nawilżenia, jednocześnie wypełniając i wygładzając obwisłą lub pustą skórę. Służy to do podniesienia całej twarzy. W rezultacie znika zapadnięty wygląd policzków. Kości policzkowe wyglądają na lepiej usztywnione i zdefiniowane, a twarz odzyskuje równowagę, podczas gdy chudy wygląd spowodowany utratą wagi i tkanki tłuszczowej zostaje zlikwidowany.

Kto powinien rozważyć zastosowanie wypełniaczy do liftingu policzków?

Dobrymi kandydatami do zabiegu liftingu policzków z użyciem wypełniaczy dermalnych są pacjenci, którzy chcą nadać swoim policzkom bardziej wyrazisty kontur. Często spotykamy się z wieloma pacjentami, u których doszło do utraty objętości policzków z powodu starzenia się lub znacznej utraty wagi. Wypełniacze dermalne są doskonałym rozwiązaniem, aby przywrócić uniesienie i wsparcie szczególnie w tych przypadkach. Osoby, które mają płaskie, obwisłe lub zapadnięte policzki również odniosą duże korzyści z zabiegu podniesienia policzków.

Na czym polega lifting policzków z użyciem wypełniaczy?

Wypełniacze kwasu hialuronowego pozwalają uzyskać efekt uniesienia policzków po wstrzyknięciu ich pod skórę kości policzkowych. Dla większości pacjentów zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wypełniacze skórne policzków zawierają wbudowane znieczulenie. Jednak niektórzy pacjenci mogą zdecydować się na zastosowanie kremu znieczulającego na policzki przed zabiegiem. W takim przypadku lekarz wykonujący lifting policzków rozpocznie wstrzykiwanie preparatu po 5 do 10 minutach od nałożenia kremu.

W zależności od indywidualnych potrzeb, które zostaną omówione podczas konsultacji, lekarz może wstrzyknąć zastrzyki w kilku miejscach, aby uzyskać pożądany efekt liftingu. Mocne podkreślenie jest często osiągane, gdy skórny wypełniacz policzków jest stosowany powyżej kości policzkowych. Można go jednak również wstrzyknąć w poduszeczki tłuszczowe w okolicy podpoliczkowej i przednio-przyśrodkowej poniżej krawędzi policzków, aby uzupełnić objętość w zagłębionych obszarach i spłaszczyć linie nosowo-wargowe.

Typowy zabieg trwa od 20 do 30 minut, a efekt uniesienia policzków jest widoczny natychmiast. Wypełniacz potrzebuje dnia lub dwóch, aby całkowicie osiąść, dlatego w tym czasie należy unikać intensywnej aktywności.

Najlepsze wypełniacze do liftingu policzków

Dostępnych jest wiele wypełniaczy do liftingu policzków, ale tylko niektóre zapewniają optymalne rezultaty. W The Cosmetic Skin Clinic stosujemy bezpieczne, biodegradowalne wypełniacze Juvéderm® i Restylane®, zatwierdzone przez FDA, takie jak Juvéderm VOLUMA™ i Restylane Lyft. Wypełniacze te wyróżniają się długotrwałym działaniem i wytrzymałością. Oferują doskonałe uniesienie dzięki większej lepkości, co zawsze powinno być priorytetem w przypadku zabiegów na policzkach. Ich grubość daje kościom policzkowym większe rusztowanie i wsparcie, tworząc dobrze zdefiniowaną strukturę, a jednocześnie zapewniając miękki, subtelny i naturalny wygląd. Kontrastuje to z wypełniaczami o większej wytrzymałości, które mogą czasami tworzyć ostrą i przesadną kanciastość policzków.

20 lutego 2021

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.