Jak pozbyć się tłustej szyi

Posiadanie tłuszczu szyi jest częstym problemem dla wielu ludzi. Mężczyźni i kobiety w każdym wieku mogą cierpieć z powodu tego problemu i może to sprawić, że wyglądamy na osoby z nadwagą lub starsze niż jesteśmy w rzeczywistości. Tutaj omawiamy przyczyny tłustej szyi i jak skutecznie pozbyć się tłustej szyi przy użyciu najnowszych niechirurgicznych technologii.

Przyczyny tłustej szyi

Tłusta szyja jest spowodowana nagromadzeniem warstwy tłuszczu tuż pod podbródkiem. Ten tłuszcz jest technicznie znany jako tłuszcz podmentalny i jest często związany z przyrostem masy ciała. Często, tłuszczu szyi jest znany jako podwójny podbródek, który opisuje warstwy tłuszczu szyi rolki, które zazwyczaj pojawiają się, gdy ktoś ma ten warunek. Jednak nie musisz mieć nadwagi, aby mieć podwójny pod bródek lub tłustą szyję.

Genetyka może powodować, że gromadzimy zbyt dużo tłuszczu wokół szyi. Starzenie się jest również winowajcą, ponieważ może to spowodować, że nasza skóra poluzować i zwiotczenie w obszarze szyi. Może to sprawić, że wyglądamy, jakby nasza szyja była grubsza, ponieważ skóra nie ma już wystarczającego wsparcia ze strony kolagenu i elastyny, aby utrzymać swój konturowy i opływowy wygląd. Zamiast tego, skóra zwisa i wystaje, przez co szyja wygląda na większą i bardziej wyrazistą. Ten wygląd można jednak odwrócić, stosując szereg strategii kosmetycznych i lifestylowych.

Jak pozbyć się tłustej szyi

Utrata tłuszczu z szyi to proces, który często można rozpocząć poprzez wprowadzenie zmian w zdrowym stylu życia. Anegdotyczne dowody sugerują, że ćwiczenia szyi i podbródka mogą pomóc nam zminimalizować warstwy tłuszczu na szyi, podczas gdy ćwiczenia i zdrowa dieta mogą pomóc nam schudnąć w tym obszarze.

Możemy również polegać na niechirurgicznych rozwiązaniach kosmetycznych, aby pomóc zmniejszyć wygląd tłuszczu na szyi. Oferujemy dwa klinicznie sprawdzone zabiegi, które mają na celu usunięcie tłuszczu z szyi, a jednocześnie napinają i podnoszą uporczywie zwiotczałą skórę na szyi. CoolSculpting jest przeznaczony do usuwania tłuszczu, podczas gdy Ultherapy może napiąć i podnieść opadającą skórę szyi.

Jak stracić tłuszcz na szyi: CoolSculpting

CoolSculpting to popularny zabieg usuwania tłuszczu z szyi, który zamraża tłuszcz podprogowy na szyi i podwójnym podbródku. Jest on zatwierdzony przez FDA, a jego wykonanie zajmuje zaledwie 35-60 minut i daje imponujące rezultaty. Pacjenci mogą:

  • Zmniejszyć ilość tłuszczu na szyi o 20-25% w leczonym obszarze
  • Zminimalizować widoczność wałeczków tłuszczu na szyi
  • ujędrnić i przywrócić kształt szyi
  • Osiągnąć trwałe rezultaty usuwania tłuszczu
  • Nie jest wymagany zabieg chirurgiczny ani czas przestoju

Podczas zabiegu klinicysta zastosuje energię chłodzącą do docelowych pokładów tłuszczu na szyi za pomocą specjalistycznego aplikatora. Aplikator ten następnie zamrozi komórki tłuszczu podprogowego, zmuszając je do krystalizacji i rozpadu. Aplikator CoolSculpting "CoolMini" został specjalnie zaprojektowany do stosowania na szyi, aby zapewnić maksymalną skuteczność. Po zabiegu tłuszcz na szyi będzie się stopniowo rozpraszał w ciągu 3 do 6 miesięcy, ponieważ organizm w naturalny sposób metabolizuje zniszczone komórki tłuszczowe. Dzięki temu pacjent poddany zabiegowi będzie miał szczuplejszą i bardziej wyrzeźbioną szyję, a rezultaty zaczną być widoczne już po 8 tygodniach.

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową na szyi: Ultherapy

Gdy tłuszcz na szyi został już strategicznie ukierunkowany i zniszczony za pomocą CoolSculpting, można zastosować Ultherapy, aby zmaksymalizować widoczne rezultaty. Ten nieinwazyjny zabieg jest jedyną procedurą zatwierdzoną przez FDA do podnoszenia i napinania skóry wokół szyi i dekoltu. Jego działanie polega na wykorzystaniu sprawdzonej technologii ultradźwiękowej do odbudowy wytrzymałości skóry szyi od wewnątrz. Pacjenci mogą:

  • Napiąć zwiotczałą skórę na szyi
  • Zmniejszyć wiotkość skóry na szyi
  • Uzupełnić zapasy kolagenu i elastyny na szyi
  • Poprawić kontur i kształt szyi, aby zredukować oznaki podwójnego podbródka
  • Nie wymaga operacji ani przestojów

Podczas zabiegu aplikator ultradźwiękowy Ultherapy jest przykładany do szyi w celu zwiększenia naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Energia ultradźwiękowa o mikroognisku jest wysyłana przez skórę w celu ponownego uruchomienia produkcji tych istotnych białek strukturalnych, które pomagają utrzymać skórę napiętą, ujędrnioną i podniesioną. W ciągu 3 do 6 miesięcy białka te będą się naturalnie uzupełniać, dzięki czemu skóra wokół szyi stanie się jędrna, napięta i nabierze młodzieńczego wyglądu. W połączeniu z zabiegiem CoolSculpting jest to doskonały sposób na pozbycie się tłustej szyi dzięki efektom napinającym i podnoszącym skórę. Pożegnaj się z obwisłą lub opadającą skórą szyi i przyjmij bardziej opływowy i smukły kształt.

10 maja 2021

Dr n. med. Radosław Szulc

specjalista medycyny estetycznej, kardiolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich, jak i zagranicznych.