Czy BOTOX i wypełniacze to ta sama rzecz?

Wiele z nich oferuje jedne z najbardziej fantastycznych możliwości rekreacyjnych na całym świecie. Ma to jednak pewną wadę: długotrwałe narażenie na promieniowanie UV może powodować przedwczesne starzenie się twarzy. Rozwój linii i zmarszczek na twarzy jak nic innego zdradza Twój wiek. Dobra wiadomość jest taka, że odmładzanie twarzy za pomocą BOTOX® i wypełniaczy może pomóc odwrócić oznaki starzenia się bez konieczności poddawania się operacji. Jeśli rozważasz zabieg przeciwstarzeniowy z użyciem wypełniaczy, możesz mieć kilka pytań, na które musisz odpowiedzieć.

Czy BOTOX® i wypełniacze to to samo?

Nie. Oba zabiegi odmładzania twarzy są dostarczane w formie iniekcji, ale na tym właśnie kończy się podobieństwo. Wypełniacze pomagają zagęścić skórę twarzy i usunąć zmarszczki poprzez dostarczenie substancji takich jak kwas hialuronowy i kwas polimlekowy. BOTOX® zawiera oczyszczone serum, które tymczasowo rozluźnia mięśnie twarzy odpowiedzialne za niektóre rodzaje zmarszczek.

Co to jest BOTOX®?

BOTOX® jest wstrzykiwanym serum białkowym, które zmniejsza aktywność mięśni tworzących zmarszczki między brwiami i na czole. Surowica ta została opracowana w laboratorium i opracowana w formie iniekcji w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Od wielu dziesięcioleci serum jest bezpieczne w użyciu jako reduktor zmarszczek oraz w zapobieganiu migrenowym bólom głowy.

BOTOX® w końcu się zużyje i będziesz potrzebował kolejnych zastrzyków, aby utrzymać wyniki redukcji zmarszczek. Pacjenci, którzy przez jakiś czas byli poddawani zabiegowi BOTOX® , mają tendencję do zmniejszania zapotrzebowania na produkt w przyszłości, ponieważ ich mięśnie są bardziej zaaklimatyzowane do zabiegu.

Czym są Fillery?

Wypełniacze twarzy są substancjami wstrzykiwanymi, które zwiększają objętość twarzy oraz redukują linie i zmarszczki, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać starzej, niż faktycznie czujesz. Oferują one długotrwałe rezultaty, które czasami konkurują z zabiegami kosmetycznymi. W rzeczywistości, jeśli masz do czynienia tylko z lekkimi i umiarkowanymi liniami i zmarszczkami, możesz odłożyć operację kosmetyczną, stosując preparat wypełniający w formie iniekcji, taki jak Juvederm® lub Restylane®.

Co to jest Restylane®?

Restylane® to popularny wypełniacz zawierający coś, co nazywa się kwasem hialuronowym, naturalnie występującą substancją, która przyciąga wilgoć. Po wstrzyknięciu, Restylane® zapewni natychmiastowe i znaczące rezultaty w zakresie redukcji zmarszczek. Jak wszystkie wypełniacze, Restylane® zostanie ostatecznie wchłonięty przez Twój organizm. Wtedy będziesz potrzebował dodatkowych zastrzyków, aby utrzymać rezultaty.

Co to jest Juvederm®?

Juvederm® to wypełniacz twarzy z kwasem hialuronowym, który jest zawieszony w żelu do wstrzykiwań. Po wstrzyknięciu do twarzy, jedwabiście gładki Juvederm® natychmiast zacznie działać, aby przyciągnąć wilgoć do komórek skóry i wypełnić linie i zmarszczki. Lidokaina jest również zawarta w żelu, aby zapewnić Ci komfort podczas zabiegu.

15 października 2020

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.