Cudowne Ptaki: Porady na temat suplementów na menopauzę dla kobiet 40+

Kolejny fantastyczny odcinek programu The Wonderbirds, w którym do gniazda dołączyła dietetyk Rebecca Traylen z Forever Young Health, która chętnie udzieliła swoich rad i spostrzeżeń na temat suplementów diety na menopauzę dla kobiet 40+.

Rebecca zaczyna od wyjaśnienia, jak ważny jest układ trawienny. Kobiety coraz częściej stosują diety lub starają się schudnąć, a co za tym idzie, cierpią z powodu wahań wagi. Rebecca mówi, że jeśli nie masz swój układ trawienny prawo nigdy nie będzie utrzymać utratę wagi.

W ciągu ostatnich kilku lat odkryto, jak ważny jest twój układ trawienny. Jest on powiązany z twoją skórą, nastrojem, odpornością i utratą wagi. Rebecca mówi, że naprawdę ważne jest, aby go uporządkować, jeść odpowiedni rodzaj żywności i, jeśli to możliwe, uzupełniać go prebiotykami z przyjaznymi bakteriami, aby twoje jelita były szczęśliwe. Rebecca wyjaśnia, że zaleca przyjmowanie prebiotyków przez całe życie, ale szczególnie w miarę starzenia się. W miarę jak kobiety się starzeją, mogą doświadczać problemów trawiennych, takich jak wzdęcia i zaparcia, ale stosowanie prebiotyków, czyli żywych bakterii, może naprawdę pomóc.

Tracy porusza następnie temat suplementów witaminy D. Rebecca wyjaśnia, że witamina D jest często zaniedbywaną witaminą, ale jest ona tak ważna. Latem możemy ją wchłaniać przez skórę, ale ludzie są teraz bardziej świadomi szkód wyrządzonych przez słońce i zakrywają się, noszenie kremów z filtrem również powstrzymuje słońce przed przenikaniem przez skórę w celu wytworzenia witaminy D. Rebecca mówi, że można ją uzyskać poprzez źródła dietetyczne, ale nie są to zbyt duże ilości, więc zaleca się przyjmowanie witaminy D nie tylko zimą, ale przez cały rok. Z wiekiem nasza skóra nie może wytwarzać witaminy D, więc przyjmowanie jej przez cały rok pomoże zapobiec zbyt niskiemu poziomowi witaminy D. Jest ona również naprawdę zalecana dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ często cierpią one na osteoporozę z powodu niższego poziomu wapnia. Poziom ten może być regulowany przez witaminę D, więc to wszystko ma znaczenie.

Sherrie pyta następnie, czy można przyjmować prebiotyki, jeśli jest się uczulonym na owoce morza, ponieważ zawierają one sproszkowany olej rybny. Rebecca wyjaśnia, że zawsze należy omówić to z lekarzem rodzinnym, ale istnieją wegańskie alternatywy dla tych, którzy nie są w stanie przyjmować suplementów zawierających olej rybny.

Następnie przechodzą do tematu Phytoestrogen suplement Isovon i czy można zacząć brać go po przejściu menopauzy, które Rebecca wyjaśnia tak można. Kontrolują one tak wiele więcej niż tylko natychmiastowe objawy, takie jak uderzenia gorąca i nocne poty. Jest to o wiele więcej do zrobienia z twoim poziomem estrogenu, kontroluje to, gdzie trzymasz swoją wagę. Przed menopauzą kobiety trzymają ciężar ciała na biodrach i udach, a po niej przesuwa się on do brzucha, co jest czynnikiem ryzyka chorób serca. Estrogen kontroluje również tempo, w jakim nasze kości ulegają rozpadowi, dlatego też, gdy jego poziom jest niższy, jesteśmy bardziej narażone na osteoporozę i złamania. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie fitoestrogenów albo poprzez Isovon albo poprzez dietę, taką jak mleko sojowe, soja, siemię lniane itp.

10 maja 2021

Dr n. med. Radosław Szulc

specjalista medycyny estetycznej, kardiolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich, jak i zagranicznych.