Co można zrobić, aby odwrócić proces wypadania włosów po COVID-19?

Powszechne jest nasilenie wypadania włosów po zastosowaniu leku COVID-19. Należy natychmiast zająć się tym zjawiskiem.

DLACZEGO WŁOSY SĄ INNE PO ZAKAŻENIU COVID-19?

Zakażenie koronawirusem może pozostawić na ciele wszelkiego rodzaju ślady. Znane jest to jako "długi COVID". Jest to szereg niekorzystnych objawów, dysfunkcji, o różnym czasie trwania, które mogą dotyczyć całego organizmu. Mamy na myśli wypadanie włosów, które jest bardziej dotkliwe niż normalnie po COVID-19.

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jedna czwarta do jednej trzeciej pacjentów z infekcją koronawirusową skarży się na wypadanie włosów w niewielkich ilościach. Czasami towarzyszy temu zaczerwienienie i podrażnienie skóry głowy oraz tkliwość. Dodatkowe zaburzenia lękowe i stres mogą być spowodowane problemami z włosami. Może to prowadzić do zaburzeń depresyjnych. Łysienie telogenowe to rodzaj wypadania włosów, które występuje z kilkumiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym działaniem czynnika stresogennego. Jest to infekcja wirusowa, którą leczy się niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (sterydami lub antykoagulantami), niepewność co do przebiegu choroby i jej konsekwencji oraz stres związany z diagnozą. Nieleczona telogenowa utrata włosów ustępuje samoistnie w ciągu kilku miesięcy. Jednak im wcześniej zaczniemy ją leczyć, tym mniej włosów będzie traconych globalnie i tym lepiej będzie się czuł pacjent.

JAK LECZYĆ ŁYSIENIE PO COVID-19?

Aby zatrzymać wypadanie włosów po zastosowaniu COVID-19, konieczne są wielokierunkowe działania. Poniższe zalecenia są formułowane przez A&A Clinic podczas konsultacji trychologicznej, która obejmuje ocenę trichoskopową skóry głowy.

Sprawdź także: Jak zapuścić brodę?

łysiejąca głowa mężczyzny

TERAPIA PRZEPROWADZANA W DOMU

  • Niezbędna jest suplementacja doustna - ważne jest, aby stosować suplementy, które rzeczywiście pobudzają wzrost włosów. W A&A polecamy Nourkrin inClinic proglycans, produkt, którego skuteczność w leczeniu łysienia po COVID została potwierdzona klinicznie.
  • Pielęgnacja domowa - Stosujemy najwyższej jakości szampony, oraz inne preparaty trychologiczne marki Mediceuticals. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie.
  • Urozmaicona dieta i odpowiednia ilość snu są kluczowymi czynnikami.

ZABIEGI WYKONYWANE W KLINICE

  • Zabiegi D'Arsonval z wykorzystaniem mezoterapii igłowej, w tym fibryny bogatopłytkowej, osocza lub mezoterapii gotowymi preparatami zawierającymi wiele witamin i minerałów. Seria zabiegów stymuluje mieszki włosowe i pomaga w odrastaniu i regeneracji włosów.
  • Zabiegi D'Arsonval z wykorzystaniem infuzji tlenowej - Wstrzykiwanie w skórę głowy specjalnego serum w silnym strumieniu tlenu w celu pobudzenia wzrostu nowych włosów i zahamowania ich wypadania. Seria bezbolesnych zabiegów przyspiesza odzyskanie gęstości włosów.
  • Kroplówki dożylne - dożylna suplementacja witamin i minerałów. Zapewnia to 100% wchłanianie i działanie na osłabione cebulki włosowe. Seria kroplówek poprawia samopoczucie i zmniejsza ogólne osłabienie po COVID. Regeneruje również włosy i wspomaga leczenie łysienia postcovidowego.

Jak widać, pacjent cierpiący na nadmierne wypadanie włosów w wyniku zakażenia COVID-19 ma wiele możliwości. Warto, aby wypróbował ich jak najwięcej. Ważne jest, aby leczenie rozpocząć jak najszybciej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że leczenie będzie jak najbardziej skuteczne.

16 sierpnia 2021

Dr n. med. Jan Nowak

specjalista medycyny estetycznej i anti-aging. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i za granicą.